image Perisic ofertohet nga tre klube, Interi i bën 'ultimatum' kroatit - Sinjali

Perisic ofertohet nga tre klube, Interi i bën ‘ultimatum’ kroatit

news image

Interi i ka dhënë një ultimatum Ivan Perisic dhe pret që ai të marrë një vendim për vazhdimin e kontratës së tij deri në fundjavë, por kroati ka marrë oferta edhe nga skuadrat angleze, Chelsea dhe Newcastle, raporton La Gazzetta dello Sport, përcjell Sinjali Sport.

Kontrata e Perisic skadon në verë dhe gjigantët e Serisë A ngritën ofertën e tyre gjatë një takimi me agjentin e lojtarit dje.

Frane Jurcevic refuzoi të përjashtonte zgjatjen e kontratës së Perisic dje, por sipas Gazzetta, ai informoi drejtorët e klubit se kishte marrë një ofertë më të lartë nga jashtë.

Interi i ka ofruar Perisic një kontratë të re 5 milionë euro në vit plus shtesa për të arritur në 6 milionë euro në vit. Megjithatë, përfaqësuesi i lojtarit informoi Nerazzurrët se klubet e huaja i kanë ofruar ish-yllit të Bayern Munichut një kontratë 6 milionë euro në vit plus shtesa.

Chelsea dhe Newcastle besohet se janë të interesuar për 33-vjeçarin, por Juventus ka bërë gjithashtu një ofertë të ngjashme për të nënshkruar me anësorin si një transferim i lirë.

Interi duhet të ulë faturën e pagave me 15%, por ende i ka ofruar yllit të tyre një rritje page, duke pasur parasysh që Perisic është në një marrëveshje prej 4.8 milionë euro në vit në Stadio Meazza. Nerazzurrët presin një vendim përfundimtar nga Perisic deri në fundjavë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: