image Pas sinjalit të policisë, një person në Ferizaj hedh narkotikët nga dritarja
[wp-story id="814678"]

Siguri

Pas sinjalit të policisë, një person në Ferizaj hedh narkotikët nga dritarja

news image

Policia e Kosovës ka raportuar se një person është arrestuar në Ferizaj. I njëjti gjatë sinjalizimit nga policia që ta ndalë veturën, ka hedhur nga dritarja e veturës një sasi të dyshuar të narkotikëve, shkruan Gazeta Sinjali.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 00:10, kurse lënda e dyshuar narkotike është konfiskuar.

Policia njofton se narkotikët dyshohen të jenë marihuanë dhe me peshë 0.24 gramë.

Njoftimi i Policisë:

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë sinjalizimit nga policia që të ndalë veturën ka hedhur nga dritarja e veturës një sasi të substancës së dyshuar narkotike të llojit marihuanë, me peshë 0.24 gramë e cila është konfiskuar. Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /Gazeta Sinjali/