image Pas Rumanisë, edhe Kroacia goditet nga tërmeti

Evropë

Pas Rumanisë, edhe Kroacia goditet nga tërmeti

news image

Edhe Kroacia është goditur nga një tërmet gjatë ditës së sotme, raportojnë mediat kroate.

Tërmeti ka pasur magnitudë në vendin e quajtur Sisak dhe ka qenë 3.6 ballësh.

Nga një tërmet është goditur sot edhe Rumania, megjithatë ka qenë më i fortë. Afër 5 ballës.

Kurse, në Turqi e Siri ka pasur mbi 30 mijë viktima nga tërmeti 7.5 ballësh.

/GazetaSinjali/