image Pas publikimit të videos me sheikët në “Dubai Porta-Potty”, modelja i jep fund jetës (FOTO)

Botë

Pas publikimit të videos me sheikët në “Dubai Porta-Potty”, modelja i jep fund jetës (FOTO)

news image

“Dubai Porta Potty” është një trend për të cilin thuhet se influenceret, blogeret dhe vajzat e tjera të reja e bëjnë në këmbim të parave ose dhuratave.

Sipas pretendimeve, këto gra i lënë sheikët të bëjnë me to çdo veprim që ata duan në këmbim të çantave, këpucëve dhe parave.

Një video e fundit e “Dubai Porta-Potty” bëri bujë në internet, ku shihet një vajzë teksa sheikët kryejnë jashtëqitjen mbi të.

Vajza e kësaj videoje, është modelja Monica Karungi e cila njihet si Mona Kizz e cila pas bërjes virale të videos, i ka dhënë fund jetës, shkruan TMZ.

Në portalet e huaja është publikuar një pamje ku shihet se modelja është hedhur nga ballkoni i apartamentit të saj.

23-vjeçarja ishte një personalitet i shquar në Instagram dhe në mesin e një prej modeleve më të njohura afrikane.

Një numër i madh miqësh dhe bashkëpunëtorësh të ngushtë kanë thënë se janë të habitur për veprimin e fundit të Monës.

Të tjerë ia atribuojnë vdekjen e saj depresionit, megjithatë aktualisht nuk ka pasur asnjë deklaratë të lëshuar nga familja e saj.

/GazetaSinjali/