image Pas marrëveshjes së linjës ajrore Prishtinë- Beograd, Grenell viziton Kosovën - Sinjali

Takimet/ Pas marrëveshjes së linjës ajrore Prishtinë- Beograd, Grenell viziton Kosovën

news image

Ambasadori amerikan në Berlin dhe emisari special i SHBA-ve, Richard Grenell, të enjten do ta vizitojë Kosovën.

Grenell pritet të qëndrojë në Prishtinë të enjten e 23 janarit.

Zyrtari amerikan gjatë qëndrimit në Kosovë do të takohet me liderët shtetëror.

Njëkohësisht edhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se pret që i dërguari special i i Donald Trumpit, ta vizitojë Beogradin në ditët në vijim./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: