image Pas Jesus, Arsenali e do me çdo kusht edhe Raphinhan, klubi do t'i rrisë përpjekjet javën e ardhshme për nënshkrimin e tij - Sinjali

Pas Jesus, Arsenali e do me çdo kusht edhe Raphinhan, klubi do t’i rrisë përpjekjet javën e ardhshme për nënshkrimin e tij

news image

Arsenali është i vendosur të intensifikojë përpjekjet e tyre për të nënshkruar me anësorin Raphinha nga Leeds United javën e ardhshme, ka kuptuar The Athletic.

Biseda të mëtejshme besohet se do të planifikohen me përfaqësuesit e 25-vjeçarit ndërsa klubi i Londrës Veriore kërkon të sigurojë një marrëveshje.

Ekziston një ndjenjë rreth situatës, dhe midis skuadrave të tjera të interesuara për Raphinha, se Arsenali tani është favorit i fortë për nënshkrimin e tij.

Duke parë tashmë një ofertë të refuzuar nga Leeds javën e kaluar, Arsenali është gati të përmirësojë propozimin e tyre me shpresën se do t’i sjellë ata më afër një marrëveshjeje me homologët e tyre në Premier League.

Ka optimizëm në Emirates Stadium se ata kanë manovruar në një pozicion të fortë dhe mendohet se Raphinha është i hapur për lëvizjen e mundshme.

Chelsea dhe Tottenham Hotspur kanë treguar interes për brazilianin, por të parët aktualisht po e përqendrojnë vëmendjen e tyre te anësori i Manchester City, Raheem Sterling dhe objektivi i parë i këtij të fundit është sulmuesi i Everton, Richarlison.

Raphinha ka shijuar dy sezone të shkëlqyera që kur u transferua në Leeds, duke shënuar 17 gola në Premier League në 65 paraqitje në ligë.

Kuptohet që Leeds nuk pret më që Raphinha të pranojë një kontratë të re – diçka që dukej se ishte në kartat në mes të sezonit – dhe megjithëse ai nuk ka kërkuar drejtpërdrejt një transferim, nuk është sekret që ai e sheh veten duke luajtur në garat evropiane.

Marrëveshja aktuale e Raphinhas do të skadojë në vitin 2024.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: