image Pas 2 javësh në karantinë, kancelarja gjermane Angela Merkel rikthehet në zyrë - Sinjali

Gjermani/ Pas 2 javësh në karantinë, kancelarja gjermane Angela Merkel rikthehet në zyrë

news image

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dhënë fund karantinimit pasi 14 ditëve në izolim.

Pavarësisht se rezultoi negative në 3 teste, Merkel u karantinua në mars pasi u njoftua se kishte kontaktuar fizikisht një doktor që rezultoi më pas pozitiv.

Tashmë ajo është kthyer në zyrën e saj ku do të vijojë detyrën nomrmalisht dhe pse me popullin gjerman do vijojë të komunikojë online. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin