image Paraqitje e mirë nga Aro Muric, kjo është nota e tij për ndeshjen e sotme

Futboll

Paraqitje e mirë nga Aro Muric, kjo është nota e tij për ndeshjen e sotme

news image

Futbollisti kosovar, Aro Muric luajti startues në përballjen e Gironës kundër Cadiz, në kuadër të Copa del Rey.

Aro bëri paraqitje të mirë në këtë ndeshje , e ku arriti që katër herë ta shpëtojë skuadrën e tij nga pësimi i golit, shkruan Sinjali Sport.

‘Gardiani’ kosovar gjatë kësaj ndeshje bëri 41 prekje të topit dhe u vlerësua lartë.

Për paraqitjen e tij në këtë ndeshje Aro Muric u vlerësua me notën 7.8.

Kurse, Girona arriti fitore me rezultat 2-0.

/Sporti në Sinjali/