image Paralajmërimi për përhapje të fruthit, konfirmohen 11 raste në Shqipëri - në Kosovë ende asnjë

Shqipëri

Paralajmërimi për përhapje të fruthit, konfirmohen 11 raste në Shqipëri – në Kosovë ende asnjë

news image

11 raste me fruth janë konfirmuar në Shqipëri nga Instituti i Shëndetit Publik.

Siç bën të ditur gjithashtu Instituti Shëndeti Publik në Shqipëri, të infektuarit janë fëmijë të moshës nga 1 deri në 9 vjeç.

Mësohet se 6 prej këtyre rasteve kanë lidhje familjare dhe janë të pavaksinuar.

Këto raste janë të konfirmuara në qytetin e Tiranës dhe në Durrës.

Deri më tani pavarësisht paralajmërimeve nuk është konfirmuar asnjë rast me fruth Kosovë.

/GazetaSinjali/