image Pamjet satelitore tregojnë varrezat e reja pranë Mariupolit - Sinjali

Pamjet satelitore tregojnë varrezat e reja pranë Mariupolit

news image

Pamjet të reja të publikuara nga “Maxar Technologies” shfaqin një varrezë të dytë në Vynohradne, afër qytetit të rrethuar të Mariupolit.

Fotografitë përshkruajnë zgjerimin e disa llogoreve të gjata, të cilat ka të ngjarë të bëhen varreza të reja, raporton Sky News.

Raportohet se varret u hapën në mesin e muajit mars dhe prill.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin