image Paçarizi ironizon me qëndrimet e Kurtit, ia përmend fjalimin e vitit 2019 për sindikatat dhe rolin e tyre

Politikë

Paçarizi ironizon me qëndrimet e Kurtit, ia përmend fjalimin e vitit 2019 për sindikatat dhe rolin e tyre

news image

Profesori universitar, Rrahman Paçarizi përmes rrjetit Facebook ka ironizuar me deklaratat e kryeministrit Kurti në raport me sindikatat.

Ai ka shkruar se fjalim i Kurtit, i bërë në vitin 2019, sa ka qenë në opozitë, është i drejtë sa i përket sindikatave dhe rolit të tyre, aq mirë kishte folur Kurti sa për Paçarzin asnjë shkronjë nuk i largohet fjalimit.

Postimi i plotë:

E degjova fjalimin e Albinit per sindikatat dhe rolin e tyre. “Krejt OK qenka”, thashe me vete. Nji shkronje s’mundesh me ia heqe. Nuk e kuptoja pse eshte çu peshe nje popull me e kundershtu dhe pse ende po vazhdon greva.

Fjalimi kish qene i vitit 2019, kur ka qene ne opozite.

/GazetaSinjali/