COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Kulturë/ Olta Daku merr çmimin “Aktorja më e mirë” në festivalin “Othello”

news image

Aktorja e njohur shqiptare Olta Daku, është dekoruar me çmimin si “Aktorja më e mirë” në festivalin teatror “Othello”.

Këtë e ka bërë të ditur vetë artistja përmes rrjetit social Instagram, transmeton Gazeta Sinjali.

Jurisë së nderuar , presidentëve aq të përkushtuar të festivalit teatror”Othello” Berat Saliu dhe Argjend Hasani ,spektatorit të mrekullueshëm , banorëve aq të dashur të Gostivarit , stafit të palodhur të Teatrit Aleksander Moisiu, falemnderit pafund”, ka shkruar ajo ndër të tjera,

Aktorja shqiptare çmimin ia ka dedikuar regjisores Dirada Dervishit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin