image Nuk miratohet marrëveshja për Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale - Sinjali

Nuk miratohet marrëveshja për Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale

news image

Nuk është miratuar marrëveshja e marrëveshjes së financimit mes Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale në Kosovë.

Për këtë marrëveshje 75 deputetë kanë votuar për dhe 8 kundër.

“Me 75 vota për dhe 8 kundër dhe asnjë abstenim, konstatoj se Kuvendi nuk e miraton këtë marrëveshje”, u shpreh kryeparlamentari, Glauk Konjufca.

Ndryshe, për marrëveshjen në fjalë, votuan gjithsej 83 deputetë të Kuvendit të Kosovës./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin