image Notat e futbollistëve: Belgjikë 2-3 Francë, Mbappe e De Bruyne më të dalluarit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Notat e futbollistëve: Belgjikë 2-3 Francë, Mbappe e De Bruyne më të dalluarit

news image

Ka përfunduar edhe gjysmëfinalja e dytë e Ligës së Kombeve, transmeton Sinjali Sport.

Franca me një përmbysje historike, arriti të siguroi finalen e këtij viti, pas fitores 2-3.

Gjelat e mposhtën Belgjikën nga rezultat 2-0, në disavantazh, në 2-3, në të mirë të tyre.

Belgët filluan më mirë, ku në pjesë të parë realizuan golat me anë të Carrascos dhe Lukakut.

Pjesa e dytë i takoi francezëve, ku e arritën fitoren me golat e Benzemas, Mbappes dhe Hernandez.

Francën në finale e pret, Spanja, të dielën në ora 20:45.

Paraqitja fantastike e Kylian Mbappes, u vërejt edhe nga “Sofa Score” që e vlerësoi me notën më të lartë 9.0.

Kevin de Bruyne në tjetrën anë, kishte notën më të madhe te belgët, 8.3.

Për notën më të ulët u përcaktua, Thibaut Courtoi, që i pësoi tre gola dhe mori notën 6.0.

Notat e futbollistëve që luajtën janë këto:

Belgium – France Live Score

/Gazeta Sinjali Sporti/