image Shkolla "Edmond Hoxha" në Junik kalon në mësim online, 6 mësimdhënës rezultuan pozitivë me COVID-19

Arsim

Shkolla “Edmond Hoxha” në Junik kalon në mësim online, 6 mësimdhënës rezultuan pozitivë me COVID-19

news image

Nga nesër nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Edmond Hoxha” në Komunën e Junikut do të kalojnë nga mësimi në shkolla në atë online, raporton Gazeta Sinjali.

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali është marrë sot nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, pasi që 6 mësimdhënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Më poshtë gjeni vendimin e plotë./Gazeta Sinjali/