image Nis vizita zyrtare, Rama pret presidentin turk Erdogan në Rinas

Shqipëri

Nis vizita zyrtare, Rama pret presidentin turk Erdogan në Rinas

news image

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në aeroport presidentin turk Recep Tayip Erdogan.

Erdogan zbriti në Rinas rreth orës 10:30.

Më pas të dy liderët nderuan himnet e dy vendeve, fillimisht atë të Turqisë dhe më pas atë shqiptar.

Pastaj Rama “priu” Erdogan në tapetin e kuq për t’u përshëndetur edhe me ministrat e Qeverisë së Shqipërisë./GazetaSinjali/