image Nipi kapet me axhën në Hajvali, gjuan me armë zjarri dhe ikë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Nipi kapet me axhën në Hajvali, gjuan me armë zjarri dhe ikë

news image

Gjuajtjet me armë zjarri janë bërë të shpeshta në vendin tonë, duke cenuar kështu sigurinë e qytetarëve të cilët ka rast kur mund t’u rrezikohet jeta si pasojë e plumbave qorr, raporton Gazeta Sinjali.

Një zënkë familjare që ka ndodhur dje mes axhës e nipit në Hajvali të Prishtinës ka bërë që ky i fundit të përdorë armën e zjarrit.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se i dyshuari pasi është fjalosur me axhën e tij, ka dalë nga oborri dhe ka shtënë disa herë me armë zjarri.

Menjëherë pas kryerjes së veprës, i dyshuari është larguar në drejtim të panjohur, teksa viktima ka denoncuar rastin në Polici.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, të cilët kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave se si ka ndodhur ngjarja.

Ndërsa me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve’ dhe ‘Përdorim i armës’.

/GazetaSinjali/