image Nga sot, karantina në Zvicër do të hyjë në fuqi për këto shtete - Sinjali

Nga sot, karantina në Zvicër do të hyjë në fuqi për këto shtete

news image

Autoritetet zvicrane kanë njoftuar se, 11 shtete dhe disa rajone të Italisë e Austrisë do të hynë në listën e karantinës.

Nga 14 dhjetori, shtetasit e 11 shteteve të reja do të duhet të jenë në izolim për 10 ditë kur të hyjnë në Zvicër.

Sipas Zyrës Federale të Shëndetit Publik (BAG), SHBA, Portugalia, Polonia, Hungaria, Gjeorgjia, si dhe shtetet e Ballkanit Serbia, Kroacia, Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut e kanë të detyruar karantinën, transmeton Gazeta Sinjali.

Kosova dhe Shqipëria janë dy shtetet e vetme të paprekura në Ballkan./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: