COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

UFC/ Nga sa para fituan Tony Ferguson dhe Justin Gaethje?

news image

Justin Gaethje mbrëmë ia shkaktoi humbjen e parë Tony Fergusonit pas 8 vitesh, duke u shpallur kampion në kategorinë ‘Lightëeight’.

Ndeshja zgjoi interesim të madh tek të gjithë shikuesit e UFC-së në botë edhe pse brenda në stadium nuk u lejuan tifozët, transmeton Gazeta Sinjali.

Por, nga sa para fituan Ferguson dhe Geathje nga kjo ndeshje?

Sipas ‘ESPN’, Ferguson fitoi 50 mijë dollarë, kurse fituesi, Gaethje fitoi 100 mijë dollarë.

Geathje pritet të jetë kundërshtari i ardhshëm i Khabibit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: