image Nga qeset plastike deri te sfungjeri i enëve, idetë qesharake të njerëzve për t'u mbrojtur nga koronavirusi

Qesharake

Nga qeset plastike deri te sfungjeri i enëve, idetë qesharake të njerëzve për t’u mbrojtur nga koronavirusi

news image

Të frikësuar nga koronavirusi por megjithatë disa njerëz përpiqen të jenë krijues, që me mjete rrethanore të mbrojnë veten dhe të tjerët nga virusi Covid-19 që ka gjunjëzuar botën prej muajsh.

Disa me qese plastike në kokë, disa me bidona uji, apo qese letre, fotot e të cilëve komentohen shpesh në rrjetet sociale me nota humori.

Më poshtë, sjellim disa nga idetë më qesharake për t’u mbrojtur nga koronavirusi. /Gazeta Sinjali/