image Pamje nga shkatërrimi i një lagje së Kievit nga raketat

Botë

Pamje nga shkatërrimi i një lagje së Kievit nga raketat

news image

Një person është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur pasi fragmente raketash ranë në një rrugë në zonën Kurenivka të Kievit sot.

Kryetari i bashkisë së kryeqytetit Vitaliy Klitschko thotë se mbeturinat ishin nga një raketë që ishte shkatërruar nga mbrojtja ajrore ukrainase.

BBC ka qenë në vendin ku kanë goditur fragmentet dhe ka kapur këto fotografi:

/GazetaSinjali/