image Nga muaji i ardhshëm, 8, 9 e 10-vjeçarët mund të marrin shtesa për fëmijë - Sinjali

Nga muaji i ardhshëm, 8, 9 e 10-vjeçarët mund të marrin shtesa për fëmijë

news image

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se me miratimin e rishikimit të buxhetit, nga muaji i ardhshëm bëhet e mundur që gjeneratat e lindura në vitet 2012, 2013 dhe 2014, të aplikojnë për marrje shtesa të fëmijëve.

Aktualisht, shtesa marrin fëmijët e lindur nga 1 janari 2015.

Ministri tha se janë rrugës për të përmbushur në tërësi premtimin  se do të ketë shtesa për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. 

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: