image Nga hajn në këngëtar, Ardian Bujupi rrëfen jetën e refugjatit në këngën e re
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Showbiz/ Nga hajn në këngëtar, Ardian Bujupi rrëfen jetën e refugjatit në këngën e re

news image

Ardian Bujupi ka publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar “Casino”.

Në tekstin dhe klipin muzikor, ai rrëfen jetën e një refugjati, por nuk dihet nëse bëhet fjalë për të personalisht.

Një vogëlush i cili fshihet në pjesën e pasme të makinës për të kaluar doganën përfundon duke bërë jetë rruge. Ndonëse largohet nga shteti pa para dhe pa të ardhme, ai e gjen veten në mes të alkoolit, drogës dhe më pas përfundon duke vjedhur.

Në një moment, djali zbulon mikrofonin dhe i përkushtohet në maksimum muzikës. Madje në një pjesë të tekstit, Ardiani këndon frazën: “I varfër apo i pasur, e meritoj këtë”, duke nënkuptuar se njeriu merr atë që dëshiron në këtë jetë.

Kënga është në gjuhën gjermane dhe pritet që të jetë suksesi i rradhës për artistin./Sinjali/