image New York në panik pas një kërcënimi për bombë në Empire State Building - Sinjali

New York në panik pas një kërcënimi për bombë në Empire State Building

news image

Policia në New York të SHBA-së po heton një kërcënim për bombë në Empire State Building, sipas NYPD, transmeton Gazeta Sinjali.

Kjo pasi, dikush telefonoi 911 menjëherë pas orës 11 të mëngjesit dhe u tha dispeçerëve se një bombë do të shpërthejë në pikënisjen ikonike në mesditë.

Menjëherë për këtë rast, oficerët nga skuadra e bombave të NYPD janë aktualisht në vendin e ngjarjes, thotë PIX 11.

Kurse, një zëdhënës i Departamentit të Policisë së New Jork-ut nuk ka kthyer ende një kërkesë të DailyMail.com, pasi ka kërkuar informacion të mëtejshëm.

Ky kërcënim vjen vetëm dy ditë pasi një shpërthim i madh tronditi Downtown Nashville në Ditën e Krishtlindjes.

Shpërthimi, që ndodhi në një rrugë kryesisht të shkretë, ku pati edhe paralajmërim për ata që ishin afër të evakuohen.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin