image Nesër Kuvendi mban seancë solemne

Politikë

Nesër Kuvendi mban seancë solemne

news image

Nesër me fillim nga ora 12:00 në Kuvend do të mblidhen deputetët në seancën e radhës, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të lëshuar, në këtë seancë do të jetë vetëm një pikë në rendin e ditës: Shënimi i 24 – vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.​

Kujtojmë që Epopeja e UÇK-së mbahet çdo vit në datat 5, 6 dhe 7 mars në kujtim të të vrarëve të familjes Jashari në vitin 1998.

/GazetaSinjali/