image Nëna me dy vajzat e saj gjinden të gjalla në ditën e pestë të tërmetit

Botë

Nëna me dy vajzat e saj gjinden të gjalla në ditën e pestë të tërmetit

news image

Një nënë dhe dy vajzat e saj u shpëtuan të gjalla në ditën e pestë të tërmetit që goditi 10 provinca të hënën, sipas CNN Turk.

Nëna u shpëtua pas 111 orësh dhe dy vajzat e saj u shpëtuan krah për krah pas 112 orësh në qytetin e goditur rëndë të Kahramanmaras, sipas raportimit të CNN Turk.

Ekipi i shpëtimit tha pas gjetjes së 50 trupave të pajetë vetëm sot, “gjetja e tre personave të gjallë tani na bën përsëri të shpresojmë”.

/GazetaSinjali/