image Në Durrës pushues të shumtë këtë fundjavë

Rajon

Rajon/ Në Durrës pushues të shumtë këtë fundjavë

news image

Vjeshta konsiderohet një periudhë ideale për pushime në bregdet. Edhe pse tregtarët ambulantë ankohen për rënien e shitjeve, pushuesit nuk mungojnë në plazhin e madh të Durrësit.

Temperaturat e ngrohta që zbuten nga flladet e freskëta detare janë tërheqëse krahas qetësisë dhe pastërtisë që ofron plazhi në shtator. Këtë fundjavë pushuesit më të shumtë janë nga Kosova, Tirana dhe Durrësi, po nuk mungojnë edhe të huajt.

Në shtator edhe çmimet e hoteleve dhe dhomave të dhëna me qera nga vendasit ulen. Çmimet e produkteve të tjera të konsumit, gjithashtu duke ofruar pushime të këndshme në çdo drejtim, po me fillimin e punës dhe shkollës të paktë janë ata që mund të vazhdojnë t’i shijojnë ato./Gazeta Sinjali/