image Ndodh në Bruksel, një qytetar i vërsulet dy gazetarëve kosovarë - VIDEO

Sociale

Ndodh në Bruksel, një qytetar i vërsulet dy gazetarëve kosovarë – VIDEO

news image

Përderisa gazetarët Kushtrim Sadiku dhe Arben Ahmeti raportonin nga Brukseli, një gjë e pazakontë ka ndodhur.

Një qytetar u është afruar me agresivitet që të dyve, duke bërtitur.

Madje, në një moment, qytetari bën edhe kontakt fizik me gazetarin Sadiku.

Nuk dihen motivet e rrebelimit të tij ndaj gazetarëve nga Kosova, që shkuan ta përcillnin takimin e kryeministrit Albin Kurti me president Aleksandar Vuçiq.

/GazetaSinjali/