image Ndodh edhe kjo, dhia 'vjedh' dokumente nga zyrat e qeverisë në Indi - VIDEO - Sinjali

Ndodh edhe kjo, dhia ‘vjedh’ dokumente nga zyrat e qeverisë në Indi – VIDEO

news image

Një rast jo fort i zakonshëm ka ndodhur në Indi, kur një dhi hyri në një zyrë qeveritare dhe u largua me një dosje plot me letra.

Në një video të filmuar jashtë zyrës së Sekretarit të Panchayat në Chaubepur, shieht një punonjës që ndjek dhinë ndërsa ajo mban dosjen me letra në gojë.

Dëshmitarët thanë se dhia kishte hyrë në ndërtesë ndërsa punonjësit po punonin jashtë dhe u largua me letra nga një zyrë ku ruhen dokumentet në lidhje me projektet e zhvillimit të fshatit.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin