image Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë, ndërpritet energjia elektrike dhe furnizimi me ujë
[wp-story id="814678"]

Botë

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë, ndërpritet energjia elektrike dhe furnizimi me ujë

news image

Ndërprerjet e energjisë dhe ujit goditën shumë zona të rajonit Kharkiv të Ukrainës verilindore, ndërsa forcat ruse goditën infrastrukturën strategjike, tha guvernatori i rajonit, duke bërë kështu që sirenat e alarmit të bien në të gjithë vendin.

“Forcat pushtuese ruse goditën infrastrukturën jetike në qytetin dhe rajonin e Kharkiv”, shkroi Oleg Sinekhubov në Telegram.

“Në shumë qendra të banuara nuk ka furnizim me energji elektrike dhe ujë. Zjarret kanë shpërthyer pas këtyre sulmeve dhe shërbimet e urgjencës po merren me zjarret”, shtoi ai.

Media ukrainase Nexta raportoi se ka pasur sinjalizime për sulme me raketa në disa zona. Mendohet se raketat janë nisur nga Deti i Zi.

/GazetaSinjali/