image Ndalohet vetura në Muçibabë, po transportonte ilegalisht mbathje, lëngje e mish - Sinjali

Ndalohet vetura në Muçibabë, po transportonte ilegalisht mbathje, lëngje e mish

news image

Në Muçibabë të Gjilanit është raportuar një tregti e ndaluar, shkruan Gazet Sinjali.

Sinjali mëson nga burimet në Polici se është ndaluar një automjet me ngasësin serb ku prej dyshimeve, i kanë bërë kontroll.

Gjatë kontrollit në veturë, siç mëson Sinjali, janë hasur mallra të cilat i njëjti po i transportonte në mënyrë ilegale, si mbathje, lëngje dhe mish.

Malli është konfiskuar dhe i është dorëzuar Doganës së Kosovës. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin