image Ndahet nga jeta maratonistja, Erida Kurshumlija

Sociale

Ndahet nga jeta maratonistja, Erida Kurshumlija

news image

Ish-kampionia e vrapimit në maratona ndërkombëtare, Erida Kurshumlija ka ndërruar jetë.

Për vdekjen e saj kanë njoftuar familjarët dhe shokët e të ndjerës në rrjetet sociale.

Erida ishte pjesëmarrëse në shumë maratona të ndryshme, vendore dhe ndërkombëtare, ku nuk kishin munguar as çmimet e ndryshme.

Ceremonia e varrimit do të bëhet nesër me fillim nga 15:30, në fshatin Lajthishtë (Leshkoshiq) të komunës së Obiliqit.

/GazetaSinjali/