image Ndahet nga jeta këngëtari pejan, Eduard Meraku - Sinjali

Ndahet nga jeta këngëtari pejan, Eduard Meraku

news image

Ka ndërruar jetë këngëtari i njohur nga Peja, Eduard Meraku, i njohur si Edi King, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miqtë dhe familjarët.

“S’po muj me besu për këtë lajm tepër, tepër të pikëllueshëm. Na la Edi, shoku i gjithë jetës tonë, Edi King! S’paska ma rond se me përjetu diçka të tillë”, shkroi njëri nga miqtë e tij.

Edi King ishte pjesë e grupit të njohur të pop-rock-ut, “Seleksioni 039”./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin