image Mustafi dhe Arsenali afër marrëveshjes së re - Sinjali

Mustafi dhe Arsenali afër marrëveshjes së re

news image

Skuadra nga Londra, Arsenal, dhe mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi janë afër të nënshkruajnë një marrëveshje të re, sipas “Daily Star”.

Mbrojtësi i përfaqësueses gjermane është kritikuar këta katër vjet sa ka luajtur te Arsenali, mirëpo trajneri Mikel Arteta mendon ndryshe, pasiqë po ngurron që ta largojë nga klubi.

Kështu, duket të jetë iniciativa e teknikut spanjoll që futbollistit me prejardhje shqiptare t’i zgjatet qëndrimi në “Emirates Stadium” edhe për një kohë./ Gazeta Sinjali


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: