image Musliu pas pjesëmarrjes në protestën kundër Gjykatës Speciale: Kurrë në emrin tim

Politikë

Musliu pas pjesëmarrjes në protestën kundër Gjykatës Speciale: Kurrë në emrin tim

news image

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka marrë pjesë në protestën e Partisë Socialdemokrate, kundër vendimit të Gjykatës Speciale, për të dënuar me 24 vite burgim ish-komandantin e UÇK-së, Sali Mustafës – Calin.

Musliu përmes një postimi në Facebook, ka shpërndarë disa fotografi nga protesta së bashku me një mbishkrim.

“AS DJE, AS SOT, AS NESËR, AS KURRË NË EMRIN TIM!” ka shkruar Musliu.

Kjo protestë u mbajt sot në kryeqytet, ku qindra qytetarë u mblidhen për të protestuar, e cila ishte organizuar nga PSD-ja dhe kishte marrë mbështetjen nga shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së.

“Historia është shkruar, propaganda ka dështuar”, “Salih Mustafa”, “UÇK-ja nuk mund të gjykohet” janë vetëm disa nga parullat që protestuesit i kanë mbajtur në duar.

AS DJE, AS SOT, AS NESËR, AS KURRË NË EMRIN TIM! #LiriaKaEmër #UÇK

Posted by Ganimete Musliu on Saturday, December 24, 2022

/GazetaSinjali/