image Muriqi po sjell fat në Turqi, sa herë shënon, Fenerbahçe fiton

Futboll

Futboll/ Muriqi po sjell fat në Turqi, sa herë shënon, Fenerbahçe fiton

news image

Ylli kosovar, Vedat Muriqi, po sjell fat në skuadrën turke, Fenerbahçe, pasi që sa herë po shënon, Fenerbahçe po fiton.

Që prej transferimit të tij te gjiganti turk, në 11 ndeshjet që ka shënuar, Fenerbahçe gjithmonë ka shënuar fitore.

Ndërsa, shihet një rënie e reprezentuesit kosovar si dhe e Fenerbahçes.

Në tri ndeshjet e fundit në ligë, Fenerbahçe nuk ka shënuar fitore, ndërsa as Muriqi nuk ka realizuar gol ende./ Gazeta Sinjali/