image Vajza nga Prishtina është e sëmurë me tumor, familja ka nevojë për ndihmë financiare

Sociale

Vajza nga Prishtina është e sëmurë me tumor, familja ka nevojë për ndihmë financiare

news image

Nina Dragusha është në betejë kundër tumorit Neuroblastoma.

Trajtimi i saj në Turqi po del të jetë i papërballueshëm pa ndihmën e dashamirësve, pasi i njëjti po kushton 144 mijë euro.

Prindërit e vogëlushes kanë bërë thirrje për ndihmë financiare.

Njoftimi i prindit të saj:

Përshëndetje Familjar,Miq dhe Dashamirë.

Nina jonë e bukur është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është diagnostifiku me Tumorin NEUROBLASTOMA në Abdomen i cili shërimin duhet ta marr urgjent në Turqi, i cili kushton 144.000 Euro.

Une dhe Tina kur kemi fillu bashkë rrugëtimin jetësor, kishim imagjinuar të jemi gati me të gjitha sfidat e jetës por në realitet qenka shumë ndryshe, si Prindër jemi të thyer.

I madhi Zot po të jepke forcë dhe sabër me i përballu këto sprova dhe lutemi te Allahu ti jep shërim vajzës tonë Ninës.

Për të gjithë ata që dëshirojnë të ndihmojnë Ninën në menyrë Financiare, Llogaria e Bankës është:

Leutrim Dragusha 044777232

IBAN: XK05 2033000108638067 – Teb Bank

Swift Code: TEBKXKPR

/GazetaSinjali/