image Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë uron Kosovën për Pavarësi

Politikë

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë uron Kosovën për Pavarësi

news image

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Turqisë ka uruar Kosovën në Ditën e saj të Pavarësisë.

Ministria në faqen e saj zyrtare në X, ka uruar Kosovën dhe e ka quajtur mike e vëllazërore.

“Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës mike dhe vëllazërore”, shkruam MPJ-ja turke.

/GazetaSinjali/