image “Mund të mos ecja më kurrë”, aktori i njohur flet për aksidentin që i rrezikoi jetën

Bota e Yjeve

“Mund të mos ecja më kurrë”, aktori i njohur flet për aksidentin që i rrezikoi jetën

news image

Ylli i “Lord of the Rings”, Orlando Bloom ka treguar për një përvojë të tmerrshme, ku rrezikoi që të mos ecte kurrë pas një aksidenti fatal që pësoi. Aktori publikoi një video duke folur për aksidentin si pjesë e një bashkëpunimi me UNICEF-in për Ditën Botërore të Shëndetit Mendor.

“Kur isha 19-vjeç rashë tre kate nga një dritare dhe theva kurrizin”, tha Bloom, i cili shërben si ambasador ndërkombëtar i vullnetit të mirë për UNICEF. “Isha shumë me fat që i mbijetova rënies sepse palca ime kurrizore ishte ende e paprekur. Më thanë për 4 ditët e para se nuk mund të ecja më kurrë.”

“Ky ishte me të vërtetë fillimi i atij që ishte një udhëtim i gjatë dhe i dhimbshëm për mua për të njohur dhe kuptuar disa nga modelet që kishin qenë në jetën time që më kishin çuar në aksidente të shumta,” shpjegoi ai. “Dhe kulmi ishte thyerja e shpinës sime, e cila ishte një përvojë afër vdekjes.”

Duke i përshkruar muajt që kaloi pas aksidentit si ‘një kohë mjaft të errët’, ai zbuloi se rikuperimi i ngadaltë i krijonte probleme pasi ai gjithmonë kishte shijuar një mënyrë jetese aktive.

/GazetaSinjali/