image Miratohet buxheti për vitin 2022
[wp-story id="814678"]

Politikë

Miratohet buxheti për vitin 2022

news image

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë ndarjen buxhetore për vitin 2022 gjatë seancës së sotme, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndonëse opozita e kundërshtoi, 65 deputetë votuan pro dhe një abstenoi.

Buxheti për vitin e ardhshëm është 2.7 miliardë euro.

/GazetaSinjali/