image MINT publikon çmimet stratosferike të naftës dhe benzinës
[wp-story id="814678"]

Biznes

MINT publikon çmimet stratosferike të naftës dhe benzinës

news image

Qytetarët kosovarë po përballen çdo ditë me ngritje të çmimeve në të gjitha sektorët.

I fundit që është ngritur ndjeshëm është çmimi i naftës në vend.

Në 24 orët e ardhshme, qytetarët do të paguajn 1.76 euro për litër dizell.

Ngritje ka pësuar edhe benzina që është 1.40 euro për litër, ndërsa 0.75 cent do të shitet gazi.

/GazetaSinjali/