image Ministrja Bajrami shkarkon 3 anëtarë të Këshillit të Universitetit të Prishtinës, i zëvendëson me të tjerë - Sinjali

Vendim/ Ministrja Bajrami shkarkon 3 anëtarë të Këshillit të Universitetit të Prishtinës, i zëvendëson me të tjerë

news image

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka shkarkuar tre anëtarë të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës.

Ujkan Bajra, Drita Shoshi dhe Fadil Osmani janë shkarkuar nga Këshillit Drejtues i UP-së. 

Shkarkimet i ka konfirmuar Ermal Lubishtani, këshilltar i ministres Bajrami. 

Ministrja në detyrë i ka zëvendësuar tre anëtarët me Fisnik Reçiçën, Muharrem Bajramin dhe Mentor Gecin. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: