image Ministria publikon çmimet e karburanteve për ditën e sotme

Kosovë

Ministria publikon çmimet e karburanteve për ditën e sotme

news image

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka publikuar për sot çmimet tavan të karburanteve, raporton Express.

Çmimi për dizel brenda 24 orëve të ardhshme do të jetë 1 euro e 76 centë, derisa benzina do të kushtojë 36 centë më lirë se dizeli.

Ndërkohë çmimi maksimal i lejuar për gasin është 76 centë.

/GazetaSinjali/