image Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs, u bën thirrje të rinjve dhe të rejave - Sinjali

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs, u bën thirrje të rinjve dhe të rejave

news image

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për rekrutimin e kadetëve për vitin akademik 2022/2023.

Ky konkurs, i rekrutimit të kadetëve do të jetë i hapur nga data 9 qershor deri më 23 qershor 2022, njofton minstria, përcjell Gazeta Sinjali.

Ministria e Mbrojtjes fton të rinjtë e të rejat e vendit pa dallim, të aplikojnë duke ju garantuar proces të drejtë dhe transparent gjatë gjithë procesit të testimit dhe përzgjedhjes“, thuhet në njoftimin e tyre.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin