image Ministri i Jashtëm grek viziton nesër Kosovën
[wp-story id="814678"]

Politikë

Ministri i Jashtëm grek viziton nesër Kosovën

news image

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, vjen nesër në Kosovë.

Kështu njofton Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përmes një kumtese, ndërsa bën të ditur se është kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, ajo e cila do ta pres atë pranë Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Prishtinë.

Mësohet se të dy ministrat, Gërvalla-Schwarz dhe Dendias, do të kenë adresim për media me të përfunduar agjendën e tyre të takimeve.

/GazetaSinjali/