image Mezut Ozil nuk e ka në plan të largohet nga Arsenali

Futboll

Sport/ Mezut Ozil nuk e ka në plan të largohet nga Arsenali

news image

Mesfushori turk. Mesut Ozil, ka pranuar se dëshiron të qëndrojë në Arsenal. Po ashtu, ai tha se dëshiron të punojë me trajnerin e ri të skuadrës, Mikael Artetan.

“Jam shumë i kënaqur këtu me Arsenalin, do të vazhdojë të qëndroj këtu edhe këtë sezon si dhe sezonin e ardhshëm”, tha Ozil.

Mesut Ozil përfundon kontratën e tij me Arsenalin në fund të sezonit të ardhshëm, ndërkohë që mesfushori është lidhur me një transferim në Fenerbaçe./Gazeta Sinjali/