image Mësuesja e kimisë ia djegë fytyrën nxënësit gjatë një eksperimenti - Sinjali

Botë/ Mësuesja e kimisë ia djegë fytyrën nxënësit gjatë një eksperimenti

news image

Një mësuese në një shkollë të mesme në Georgia të Shteteve të Bashkuara e shkaktoi një incident serioz në kohën kur po e demonstronte një eksperiment para nxënësve.

Ajo po mundohej të tregonte se si bankënota prej pesë dollarësh, e zhytur në alkool, nuk digjet. Megjithatë, gjithçka shkoi keq.

Malachi McFadden, 16 vjeç, pësoi djegie të shkallës së tretë në fytyrë, qafë dhe trup dhe u desh t’iu nënshtrohej disa operacioneve pasi mësuesja e kimisë, Bridgette Blowe, 36 vjeçe, e bëri eksperimentin për djegie të kartëmonedhës së lagur me alkool.

Në deklaratat e dëshmitarëve thuhet se stafi i shkollës kishte ndërhyrë për t’i shuar flakët në trupin e djaloshit.

Eksperimenti që u krye nga mësuesja është shumë i popullarizuar në internet, por në disa raste shihet se ai nuk shkon si duhet.

Udhëheqësia e shkollës tha se mësuesja është suspenduar me pagesë, por se nuk është marrë ndonjë masë tjetër disiplinore ndaj saj.

Megjithatë, avokati i djaloshit paralajmëroi se do të kërkojnë dëmshpërblim për dhimbjet dhe vuajtjet e nxënësit dhe për shpenzimet e spitalit, përfshirë shpenzimet për operacionin plastik, shkruan “Daily Mail”./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin