image Messi shënon golin e pestë ndaj Estonisë - Sinjali

Messi shënon golin e pestë ndaj Estonisë

news image

Lionel Messi ka shënuar pesë gola në 76 minuta ndaj Estonisë.

Në ndeshjen miqësore që Argjentina është duke e zhvilluar ndaj Estonisë, tashmë janë realizuar pesë gola.

Argjentina po avancon me rezultat 5-0, me të gjitha golat që i ka realizuar Leo Messi.

Het-triku i tij u kompletua në 47 minuta, pasi realizoi në minutat 8′ 45′ 47 gjersa në minutat 71′ dhe 76′ realizoi golin e katërt, përkatësisht të pestë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: