image Messi shënon gol të bukur për PSG-në, kalon portierin kundërshtar dhe realizon nga afërsia - VIDEO

Futboll

Messi shënon gol të bukur për PSG-në, kalon portierin kundërshtar dhe realizon nga afërsia – VIDEO

news image

Lionel Messi ka ngritur avantazhin e PSG-së dhe është në rrugën e duhur për ta regjistruar fitoren e radhës.

PSG kaloi në avantazh me anë të Kylian Mbappes, i cili realizoi në minutën e 24-të pas një asistimi nga Lionel Messi.

Dyshja ndërruan rolen, dhe në golin e dytë argjentiasi realizoi pas një asistimi nga francezi në minutën e 78-të, për rezultatin 2-0.

/GazetaSinjaliSport/