image Messi mposhti Lewandowskin me një diferencë të konsiderueshme, ja pikët për Topin e Artë 2021 - Sinjali

Messi mposhti Lewandowskin me një diferencë të konsiderueshme, ja pikët për Topin e Artë 2021

news image

Futbollisti ikonik Lionel Messi ka fituar çmimin “Topi i Artë 2021”.

Futbollisti i PSG’së, Leo Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë për vitin 2021, pas arritjeve që kishte në këtë vit.

Messi kishte grumbulluar 613 pikë, 33 më shumë se Lewandowski që ishte në vendin e dytë në listë.

Sulmuesi polak i Bayernit, Lewandowski kishte grumbulluar 580 pikë nga votat e gazetarëve, kapitenëve dhe trajnerëve.

Jorginho në vendin e tretë mori 460 pikë – Benzema në vendin e katërt mori 239, kurse Kante 186 në vendin e pestë.

Ja lista e plotë me pikët që e shpallën Messin, fitues:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin